Все комментарии СОБИРАЕМ ВСЕ - ВЫДЕЛЯЕМ ГЛАВНОЕ Все комментарии

Найкращі інструменти для домашнього майстра

4 января 2017 г.
Найкращі інструменти для домашнього майстра
Інструмент для мілкого домашнього ремонту – це ніби як необхідні меблі, як щоденний одяг, як просто необхідні товари для щоденного вжитку.
Памятаєте епізод з кінофільму «Зимова вишня», де герой Івара Калниня через відсутність викрутки ножем ремонтує вимикач бра в квартирі героїні Олени Сафонової? Це дуже влучний епізод, який підкреслює відсутність справжнього чоловіка вдома. А ми ж з вами чудово знаємо, що у справжнього чоловіка завжди при собі є інструмент на будь-який випадок життя – і праску поремонтувати, і вентиль в крані замінити, і картину на стіну причепити…
Інструмент для мілкого домашнього ремонту – це ніби як необхідні меблі, як щоденний одяг, як просто необхідні товари для щоденного вжитку. Інструмент просто має бути в кожному домі, в кожній квартирі. Звісно, там, де є вмілі користувачі цього інструменту. Така думка є поширеною серед багатьох домогосподарств, так думають більшість чоловіків. Та й хіба може бути інша думка?
Інструментальна домашня колекція починається найчастіше всього досить випадково, без особливого плану чи думки про ціль та призначення. Але саме тоді, коли виникає думка, що досить фарбувати вікна невідомо яким пензлем, і досить закручувати болти проскогубцями. Коли вже виясняється, що у вас в домі немає потрібного інструменту, то господар терміново намагається заповнити цей пробіл. Так починається створення набору домашнього майстра. І першим ділом варто заглянути на euro-technika.com.ua/shop/category/instrumenti, де представлено море різного інструменту.
Тепер порада: при виборі ручного інструменту найважливіше – це якість. По властивостям и надійності професійний ручний інструмент разюче відрізняється від рядового, любительського. Треба звісно розуміти, що інструмент відомих фірм не є дешевим, однак, є дуже зручним, практичним і завжди здатен служити вірою і правдою довгі роки, навіть десятиліття.
Тепер поговоримо коротко про деякі з ручних інструментів.

Молотки


Це, напевно, один із самих древніх інструментів, котрі були створені людиною. Його призначення вже не змінюється сотні років, однак, сучасні технології і тут постаралися. Різноманіття молотків вражає: квадратного перерізу, зі скошеним краєм, молотки для виймання гвіздків, деревяні киянки, кувалди, молотки з резиновим боком, молотки для укладки каменю, молотки для плиточників і т. д. Різниця в якості визначається використанням різної сталі при виготовленні. Найякісніші виготовляються з загартованої сталі, маю головки та ручки з високою якістю обробки, зручної форми тримачі, витриманий баланс інструменту.

Викрутки


Різьбу шурупів та різноманітних гвинтів можна зустріти повсюди, а це означає, що викрутка – важливий інструмент. Викрутка має точно відповідати розміру та формі шурупів чи гвинтів. Є хрестоподібні форми шляпок, є прямі з простою проріззю. Також є і інші форми.
Як правило, цілком вистачає трьох викруток з прямим жалом и двох хрестоподібних.
Оскільки поворот викрутки, як правило, супроводжується її перекосом відносно осі шурупа, то довгі викрутки будуть більш вигідні, бо їх зручніше тримати точно по осі шурупа, а отже витримувати надійний контакт з шурупом.
Наконечники і стержні викруток мають бути виготовлені з хромованадієвої сталі. Фірмові викрутки іноді мають особливу обробку жала – для покращення зчеплення з кріпленням. Ручки такого інструмента можуть бути пластмасовими або деревяними.
При роботі з електрикою найкраще мати викрутку з пластиковою ручкою та резиновим покриттям. Для електромонтажних робіт потрібно використовувати невелику викрутку-пробник для виявлення провідників та деталей під електричною напругою.

Інструмент для розмітки


Тут незамінною річчю виявляться різноманітні лінійки, наприклад, сталеві 300 – 600 мм. А також кишенькові рулетки довжиною 2 – 8 метрів. Незручні складні метри давно відійшли в минуле. Є ще штангенциркуль, котрий також є універсальним інструментом для точного вимірювання діаметра свердла чи отвору в стіні, глибина паза, товщини стального листа чи дошки. При столярних та слюсарних роботах неможливо обійтися без кутових лінійок для виміру кутів.
Також часто використовується відвіс (грузило конічної форми на шнурі). І ще важливо для точності у домашньому ремонті – рівні. Є рейки-рівні, котрі вважаються найбільш популярними будівельними інструментами, їх довжина – 40 – 100 см. Точність таких рівнів, як правило, складає 0,5 мм на 1 м довжини.