Все комментарии СОБИРАЕМ ВСЕ - ВЫДЕЛЯЕМ ГЛАВНОЕ Все комментарии

Уряд не має права вести переговори щодо повернення РФ «кредиту Януковича», – Андрій Сенченко

13 сентября 2016 г.
Уряд не має права вести переговори щодо повернення РФ «кредиту Януковича», – Андрій Сенченко
Сенченко наголосив, що три місяці тому український суд вже наклав арешт на так званий «російський кредит Януковича»

Всеукраїнський громадський рух «Сила права» попереджає членів уряду України про кримінальну відповідальність у випадку проведення переговорів з Росією щодо повернення кредиту у 3 млрд доларів.

Про це заявив лідер руху «Сила права» Андрій Сенченко, коментуючи поширену у ЗМІ інформацію про готовність Міністерства фінансів України провести досудові переговори з Росією щодо «кредиту Януковича».

Сенченко наголосив, що три місяці тому український суд вже наклав арешт на так званий «російський кредит Януковича», і члени уряду зобов'язані виконувати цю ухвалу.

«Хочу нагадати прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману, міністру фінансів Олександру Данилюку, а також кожному члену Кабінету міністрів та посадовим особам міністерства фінансів України про те, що 30 травня 2016 року ухвалою Голосіївського районного суду м. Києва у справі №752 / 7929/16-ц накладено арешт на право вимоги за трастовим договором від 24 грудня 2013 року, зупинено здійснення платежів за державним зовнішнім запозиченням України перед Російською Федерацією в розмірі 3 мільярди доларів та нарахованих відсотків й заборонено Кабінету Міністрів України, Міністерству фінансів, Національному банку, державному казначейству України та іншим органам державної влади, а також їх посадовим особам виконувати будь-які дії, пов'язані із здійсненням таких платежів», - пояснив лідер «Сили права».

Він додав також, що ця ухвала суду вступила в законну силу й зараз знаходиться на виконанні в Кабінеті міністрів України, Міністерстві фінансів, Національному банку та Державному казначействі України.

«Ми розуміємо, що в переговорному процесу України з МВФ щодо чергового траншу Росія почала шантажувати українську сторону щодо невиплачених боргів і блокує перемовини. Але щоб зняти всі претензії росіян, представникам українського уряду достатньо взяти ухвалу Голосіївського суду і пред'явити її МВФ», - зауважив Андрій Сенченко.

Представник «Сили права» також звернув увагу членів уряду України, інших посадових осіб на те,  що відповідно до ч.3 ст.382 Кримінального Кодексу України умисне невиконання рішення суду є кримінальним злочином і карається позбавленням волі від трьох до восьми років.

Нагадаємо, ухвала Голосіївського районного суду м. Києва винесена як захід забезпечення за позовом вимушеної переселенки з окупованої території Луганської області Ірини Верігіної до Російської Федерації про стягнення компенсації моральної та матеріальної шкоди, завданої в результаті російської збройної агресії та окупації частини території України.

При винесенні рішення суд прийняв до уваги офіційні дані про чисельність загиблих і поранених українських громадян, вимушених переселенців та кількість звернень представників зазначених категорій громадян до суду.

На підставі судових рішень гроші держави-агресора повинні бути використані для виплат компенсації шкоди громадянам України, які постраждали від російської збройної агресії, - родинам загиблих, пораненим військовослужбовцям і цивільним особам, вимушеним переселенцям із Криму і Донбасу та іншим категоріям постраждалих.

Зокрема, 23 серпня Голосіївський райсуд м.Київ вже ухвалив рішення  про стягнення з РФ збитків, завданих вимушеній переселенці з окупованої території Луганської області.

Раніше Андрій Сенченко також заявив про те, що за рахунок кредиту у $3 мільярди, який взяв у Росії колишній президент України Віктор Янукович, можна відшкодувати моральні та матеріальні збитки, нанесені громадянам України у результаті  російської агресії. Адже за попередніми оцінками, збитки, яких зазнали громадяни України в результаті російської агресії, перевищують $100 мільярдів. У цю суму не включені дані про збитки, нанесені державі та бізнесу.

прес-служба партії «Батьківщина»

Вечерние Вести